Hubbo.se

VSK har läge att avgöra nästa match





En jäkligt spännande match igår där VSK gick som vinnande lag med en 4-3 seger, och kan avgöra redan nästa match uppe i Edsbyn.
Det var två bra lag som krigade om varje yta på isen, kan tycka att VSK brände något bra läge och då speciellt straffmissen samtidigt är det svårt att få in en boll när halva Edsbyn stod i målet. 🙂
Nu är alla fall VSK väldigt nära Studenternas igen, och för VSK damerna kan detta vara klart i morgon mot AIK på Rocklunda.


Har varit väldigt kortisonhög och idag kom tröttheten ifatt, lyckades få till lite sömn på eftermiddagen idag.
Fika på Öhrmans café idag, och satt mest och längta hem till sängen och känns lite bättre nu.
Har en vilovecka igen sedan torsdags där jag slipper denna cytostatika medicin, skönt att få hämta lite energi inför nästa omgång.


Var ut på Björnön igår och gick 5 kilometer, tror jag aldrig halkat på snö/is i mitt vuxna liv, igår gjorde jag två vändor där jag låg som en hög i snön.
Allt gick bra båda gångerna, som tur var.